Ульяна Супрун покинула Украину и улетела в США - фейк от СТРАНА.ЮА

Фейкову новину, про те, що Ульяна Супрун покинула Україну, поширило фейкове видання Страна.ЮА, яке вже додано до реєстру.  Новину детально розібрав проєкт "По той біг новин

Страна - сміттярка, через яку вкидають фейки. Сором тим "медіа" і тим "журналістам", які публікують новини із гучними заголовками, вказують як джерело інформації "ЗМІ", а насправді посилаються на страну. Серйозно? У нас 7 років йде війна, а ви пропагандиське лайно цитуєте. Повідбивати б руки (чи то клавіатури) цим розумникам.


Що трапилося? 4 січня о 17:54 на сайті страни.юа виходить фейкова новина про те, що Супрун вже втекла з України. Джерело - Семен Глузман. Ми перевірили цю інформацію із власних джерел - звісно, вона не відповідає дійсності. Але ми хочемо показати вам прийоми, якими себе прикриває страна. Що відбувається далі? Цю "новину" підхоплює УНІАН, Фокус, Главком і десятки менших «медіа», які публікують матеріал із заголовком: «Супрун покинула Україну - ЗМІ». Журналісти повинні перевіряти інформацію перед її публікацією, а не бездумно поширювати новини зі сміттярок. Коли інформація розійшлася по всіх медіа, страна оновлює свою новину і пише, що за даними Держприкордонслужби, Супрун не перетилана кордон України. Тобто, страна сама ж підтверджує, що Супрун в Україні, а Глузман збрехав (ну або ввів в оману - тут кому що більше до вподоби). Ще раз: страна сама ж перевірила і написала, що інфа Глузмана не відповідає дійсності. Але заголовок, який ви бачите на скріншоті нижче, не змінили. Він залишився таким же брехливим. Жодної позначки про те, що матеріал оновлено теж немає. Усі медіа, які опублікували новину із лінком на страну, запостили тільки перші два абзаци із цитатою Глузмана. Саме це вказує на те, що інформацію на страні змінили постфактум, ввечері або вранці наступного дня. «Журналісти», коли роблять копіпаст, то роблять його повністю. Для того, щоб зрозуміти, що страна змінила текст статті, навіть не треба спеціальних навичок, просто логічне мислення. Переходимо на кілька сайтів, які опублікували цю новину і звіряємо із "першоджерелом", матеріалом страни. А ще є кеш гугла і веб-архів, які майже все пам’ятають. Для тих, хто хоче впевнитися у всьому сам, залишаємо лінки в кінці тексту. У підсумку: страна запустила фейк, його підхопили інші медіа, страна додала текст, що інформація від Глузмана неправдива. Жодне медіа це не підхопило постфактум. Ось така фігня, малята.


Замість висновків: страна шерить фейки, її посіпаки це виправдовують і розповідають про не такі стандарти. «Журналісти» інших медіа завзято підхоплюють це лайно, не перевіряючи. Або за гроші, або вони просто корисні ідіоти. Вам може подобатися або не подобатися Супрун, ви можете критикувати або підтримувати її, ви можете читати або не читати «По той бік новин», але припиніть читати страну і їй подібних. Перевіряйте інформацію і не ведіться на брехливі маніпуляції.


Публікація страни, яка є зараз:  https://strana.ua/.../310244-uljana-suprun-uletela-iz... Перший варіант цієї публікації:  https://web.archive.org/.../310244-uljana-suprun-uletela... Публікація на УНІАН:  https://www.unian.ua/.../suprun-pokinula-ukrajinu... ФОКУС:  https://focus.ua/.../470923-ulyana-suprun-ne-tolko-ushla... ГЛАВКОМ:  https://glavcom.ua/.../zmi-suprun-poletila-z-ukrajini... Веб-архів, де можна перевірити, чи вносили зміни в ту чи іншу публікацію:  https://web.archive.org/

 

Ульяна Супрун покинула Украину и улетела в США - фейк от СТРАНА.ЮА

В чому звинувачується

  • Додано у базу:: 2021-01-07
  • У чому звинувачується:: Невідомий власник; Відсутність ліцензії; Наклеп та образи; Статті без доказів;

Посилання

  • Поширити:

Категорія

Фейкові новини

Ключові слова

strana_ua Страна_юа Супрун

Кількість переглядів

427

Власнику

Кожен ВЛАСНИК або АВТОР має право подати апеляцію та довести, що його сайт або стаття не фейк